گزارش کنفرانس بین المللی ( آنلاین) فارو بنام

” با دفاع از حقوق مدنی و هویت سیاسی زنان به پیشواز 8 مارچ “

بمناسبت روز جهانی همبستگی زنان – هشتم مارچ

بخاطرگرامیداشت از روز همبستگی جهانی زن به همت کمیتهٔ زنان (فارو) کنفرانسی زیر نام ” با دفاع از حقوق مدنی و هویت سیاسی زنان به پیشواز 8 مارچ ” را بروز هفتم مارچ  ۲۰۲۱بدلیل شیوع کوید-۱۹  از ساعت پنج عصر تا ساعت هفت شام بصورت مجازی ( انلاین ) تجلیل گردید، ورود مهمانان و اشتراک کنندگان از ساعت ۱۶:۴۰ دقیقه برای برسی صدا و تصویر اغاز شد، مهمانها و سخنرانان مراسم بعد از سلام و احوالپرسی و اشنائی با یکدیگر  روز همبستگی جهانی زن را برای زنان تبریک گفتند، از جمله خانم فرشته ضیایی رئیس انجمن  زنان علیه تبعیض یکی از انجمنهای عضو فارو در سویدن با استفاده از فرصت معرفی خود بر ضرورت اتحاد و مبارزه مشترک زنان برای پایان دادن انواع تبعیض عیله زنان را الزامی و ضروری دانسته و ارزوی برابری حقوق زن  مرد را نمودند.

کنفراس راس ساعت پنج عصرآغاز یافت. نخست خانم رویا قادر عضو هئیت اجرائیه فدراسیون سازمانهای افغانهای مقیم اروپا (فارو) برنامه کنفراس را جهت اطلاع حاضرین در کنفرانس بخوانش گرفت. و گفت کنفرانس امروز ما با اشتراکت خانمها و آقایان از کشورهای مختلف منجمله داخل کشوربرگزارمیگردد.  

گرداننده برنامه : خانم رویا قادر عضو هئیت اجرائیه (فارو) با ابراز سپاس از حضور مهمانان از همکار ان تخنیکی خواست تا سرود میهنی استاد اولمیر را پخش کنند و بعد از پخش سرود از خانم لونا ولی خواهش نمود که کنفرانس را رسما افتتاح نمایند.

همکار ان تخنیکی برنامه :آقای علی دلیری عضو هیأت مدیره ومنشی (فارو)  و آقای انجنیر خالد نعمت عضو کمیته جوانان (فارو)

.جهت مشاهده گزارش کامل لطفاً به لینک زیر اشاره فرمایید

داونلود گزارش کامل روز زن

مطلب تحلیلی از محترمه ملالی موس نظام به مناسبت روز بین المللی زن