گزارش نظرخواهی فارو راجع به مشکلات زنان به پیشواز ۸ مارچ

گزارش نظرخواهی فارو راجع به مشکلات زنان به پیشواز ۸ مارچ ۲۰۲۳

درجلسهٔ مؤرخ ۱۵ دسمبر ۲۰۲۳ هیاْت مدیره پیشنهاد برگزاری محفل ۸ مارچ ، برمبنای پلان کاری سال ۲۰۲۳ ارائه شد و حین رسیدگی به این پیشنهاد، هیاْت اجرائیه مسوده طرحی مشتمل بر اهداف و چگونگی برگزاری ۸ مارچ را به اعضای هیآْت مدیره ارائه نمود.
هیآت مدیره طی جلسه در تاریخ ۹ جنوری پس از بحث و تبادله نظر کمیته را انتخاب نمود تا با خانم های فعال و علاقمند در تماس شوند. اعضای این کمیته عبارت اند از محترمه خانم ملکه هاشمی، محترمه خانم رویا قادر و محترم علی دلری.

پس از آن علی دلیری لیست پرسش و پاسخ را تهیه نمود و از طریق واتس آپ در گروپ های فارو گذاشت و از همه خواست تا آنرا خانه پوری نموده و به فارو ارسال بدارند و از طرف همه اعضاء خواهش شد تا با خانمهای فعال تلیفونی در تماس شده و سوالات مطرح شده را با ایشان مطرح بسازند.

همکاران فدراسیون سازمانهای افغانهای مقیم اروپا (فارو) به پیشواز ۸ مارچ  پیرامون‌ نکاتی که در زیر ذکر خواهد شد با تعدادی از زنان فعال در داخل و خارج از کشور صحبت های داشته و نظرات شانرا پیرامون این مسایل را جویا شدند. جهت مشاهده گزارش کامل اینجا اشاره نمایید

پس از این نظرخواهی فارو در تاریخ ۵ مارچ با همکاری دیگر نهاد ها تظاهرات را در آمستردام ترتیب داد . در جریان تظاهرات که در آن صد ها زن و ده ها مرد، بشمول افغانها اشتراک کرده بودند، یک بیانیهٔ تحریری از جانب کمیتهٔ امور زنان فارو به حضار وخبرنگاران توزیع شد. برای مشاهده این بیانیه لطفاْ اینجا اشاره نمایید.

همچنین طبق پیشنهادات ارائه شده به منظور تجلیل از ۸ مارچ ، روز جهانی زن، محفلی در مساعی مشترک فارو با پلاتفرم آمستردام و کانون پامیر (نهاد عضو فارو) به تاریخ یکشنبه ۱۲ مارچ ۲۰۲۳ در تالار کابل کوزین شهر هوفددورپ هالند برگزار شده بود. در این محفل عدهٔ زیادی از خانم‌ها، از ملیت‌های مختلف با هم جمع شده بودند تا با هم و در یک فضای دوستانه و صمیمی همبستگی خود را با زنان سراسر جهان نشان دهند. در این رویداد، خانم‌هایی از فدراسیون فارو نیز حضور داشتند وصدای زنان محروم افغانستان در این محفل شدند

جهت مشاهده گزارش کامل لطفاْ اینجا اشاره نمایید.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *