گزارش محفل چند ملیتی درشهر هوفد دورپ هالند، به مناسبت ۸ مارچ

گزارش محفل چند ملیتی درشهر هوفد دورپ هالند، به مناسبت ۸ مارچ

دوازدهم مارج ۲۰۲۳

به منظور تجلیل از۸مارچ ، روز جهانی زن، محفلی در مساعی مشترک فاروبا پلاتفرم آمستردام و کانون پامیر (نهاد عضو فارو) به تاریخ یکشنبه ۱۲ مارچ ۲۰۲۳ در تالارکابل کوزین شهر هوفددورپ هالند برگزار شده بود. در این محفل عدهٔ زیادی از خانم‌ها، از ملیت‌های مختلف با هم جمع شده بودند تا با هم و در یک فضای دوستانه و صمیمی همبستگی خود را با زنان سراسر جهان نشان دهند. در این رویداد، خانم‌هایی از فدراسیون فارو نیز حضور داشتند وصدای زنان محروم افغانستان در این محفل شدند.

در محفل بزرگداشت از ۸ مارچ،  رابطه با مسائل مهمی که زنان در سطح جهانی با آنها روبروهستند، بحث‌هایی صورت گرفت. مشکلات تأمین  تساوی حقوق، موانع در برابرپذیرش زنان در شغل‌های مختلف، پرورش کودکان، چگونگی رسیدگی به سلامتی زنان وضرورت بلند بردن آگاهی مردم از حقوق پذیرفته شده در زمینه جنسیت و زنان مورد بحث قرار گرفت.

همچنین این محفل یک فرصت خوب بود تا خانم ها تجربیات شانرا باهمدیگر به اشتراک بگذارند و در مورد ایده‌ها و نظرات خود باهمدیگر بحث و تبادل نظر کرده و در مورد مسائل زنان و نقش آنها در جامعه با هم صحبت نمایند.
یکی از اهداف اصلی این رویداد، بالا بردن آگاهی در مورد حقوق زنان و نیزتشویق آنها به سهمگیری درفعالیت‌های جامعه‌ٔ مدنی بود. جشن ۸ مارچ با حضور خانم‌هایی از نقاط مختلف جهان، از تلاش‌های بین‌المللی برای پیشرفت و حمایت از حقوق زنان استقبال نموده و تأکید نمودند که این کوشش ها باتمرکز بر همبستگی و تفاهم بین فرهنگ‌ها، موفقیت‌هایی بزرگ در پی خواهد داشت.
امید در آینده باهمکاری نهاد های مختلف و خانم های فعال نشست های بیشتری داشته باشیم

کمیته زنان فارو

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *