پیام تسلیت به مناسبت درگذشت استاد حضرت سرابی

پیام تسلیت

باز گشت همه بسوی اوست

با نهایت تاسف و تاثر اطلاع یافتیم که جناب  استاد سابق لیسه استقلال کابل، برادرهمکار همیشگی ما بانو انجنیر صاحب پروین سرابی بدرود حیات گفتند و همه را اندوهبار ساخت.

 شاد روان استاد غلام حضرت سرابی که بعد از فراغت و تحصیلات عالی علوم رشته های حقوق و تاریخ در فرانسه، کمرهمت و خدمت برای معارف و مردمش بست و به حیث یک استاد لایق و با دانش نه تنها به تدریس دلسوزانه در لیسه استقلال مصدر خدمت صادقانه گردیدند بلکه در مبارزات آزادیخوانه و روشنگری جوانان چه در محیط تدریسی و چه در بین مردم نیز سهم آرزنده و رسالت تاریخی اش را متعهدانه ومسئولانه ادا کرد بعد از انکه مورد پیگرد دستگاه خاد قرار گرفت  راهی غزنی گردید و بالاجبار دردهه هشتاد م. مجبور به ترک وطن گردید وبه مبارزات آزادیخواهانه اش در فرانسه ادامه داد.

هئیت مدیره فدراسیون سازمانهای پناهندگان افغان مقیم هالند ( فافون)  این ضایعه بزرگ را از طرف همه اعضاء هئیت مدیره و به نمایندگی از انجمنهای عضوء فدراسیون سفر ابدی آن شاد روان یک ضایعه بزرگ علمی برای جامعه علمی دانسته و این ضایعه را خدمت بانو پروین سرابی، محترم استاد حمید عزیززاده، جمیع بازماندگان آن شاد روان و خانواده محترم سرابی مراتب تسلیت هئیت مدیره فارو و فافون را اعلام داشته، با ابراز مراتب غمشریکی و همدردی در این مصیبت  برای همه عزیزان شکیبائی و صبرجمیل ارزومندیم

هئیت مدیره فدراسیون سازمانهای

پناهندگان افغان در هالند(فافون)